Fast food açmak için Kosgeb destek verir mi?

KOSGEB, Fastfood bayiliklerine istinaden hizmet almak isteyenlere de belli zamanlarda yardımcı olmaktadır. Teknik olarak Kosgeb, daha özgün fikirleri önemsemekte fakat bunun yanı sıra doğru ve işlek bir alana kurulacak olan fastfood projenize de maddi anlamda katkılar sunabilmektedir.

fast food bayiliği

Geri ödemesiz 50,000 TL ve geri ödemeli %0 faizli olarak hesaplanmış 100,000 TL kredilerinden herhangi birisini alabilirsiniz. Gıda bayilikleri satın alırken, önemli olan husus devlet tarafından dikkat edilen evrak ve belgelerin tamamlanması, işletmenin sağlık bakanlığı tarafından onaylı bir üretim tesisi haline dönüşmesine dikkat etmektedir. Bu tip ayrıntılara önem vermeniz ve proje taslağını KOSGEB’e sunmanız demek, sizlerin kısa sürede yatırımlarınıza dönüş yapılacağı, maddi anlamda projenizin destekleneceğini de beraberinde getirecektir. KOSGEB kurslarında +70 saati tamamladıktan sonra devlet sizleri kurslardan mezun eder ve sizlerden gelecek projeleri incelemeye başlar. Bu sayede Fastfood bayilikleri satın almak tabii ki mantıklı bir hareket olacaktır.

Fastfood bayiliği nasıl satın alınır?

Gıda bayiliği satın almak için öncelikle hangi markayı tercih ettiğinize karar vermelisiniz. Daha sonrasında ise bu markanın Franchise isim hakları ve teknik detaylarıyla alakalı net anlaşmalar sağlanınca, işletmenin konumu belirlenmeli ve açılışlar yapılmalıdır. Özellikle büyük markalar (Mcdonalds, Burger King, Dominos, KFC gibi) işlek bir alana açılacak olan restoranlar için isim hakları vermektedir.

Kötü bir izlenim yaratmamak ve aynı zamanda marka değerinin karalanmaması bakımından işletmecileri sıklıkla araştırmalı, bazı sözleşmeleri imzalamaktan da geri kalmamaktadır. Franchise isim hakkının alınmasıyla beraber seçtiğiniz markanın ürünlerini sunan firmalar ile çalışmalı, gıda bayilikleri alanında ise alternatif markalarla çalışmanın yasak olduğu bilinmektedir. Siz de bu tip ayrıntıları araştırın, doğru markayı seçeceğinizden emin olun!

Bir önceki makalemiz de  Fast food bayiliği veren firmalar adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply