Fast food dükkanı nasıl açılır?

fast food dükkanı nasıl açılır

Şimdi sizlere adım adım gıda bayilikleri satın alma süreçlerinden bahsedeceğiz. Öncelik olarak işletmenizin yer alacağı konum belirlenmelidir. Bu konum belirlendikten sonra, kira süreçleri tamamlanmalı ve Franchise isim hakları veren markalar araştırmalıdır.

Marka seçimleri yapılırken ülke geneli popülerliği, markanın menüler konusunda ki zenginliği, her yaş grubuna karşı sunduğu yemek çeşitleri gibi teknik detaylar gözden geçirilmelidir. Böylelikle fastfood bayilikleri satın almak çok daha basit ve kolay bir hale dönüşecektir. Bu tercihler belirlendikten sonra bir diğer adım olarak Franchise başvuruları yapmaktan geçiyor!

Markalar arasında tercihler de belirlenmiş bir haldeyken, başvuru süreçlerinin hızlı adımlarla tamamlanabilmesi bakımından istenilen evrakların tamamlanmış olması çok önemlidir. Böylelikle bir işletme oluşturabilmek çok daha hızlı ve süratli adımlarla tamamlanabilen bir anlayış olarak göze çarpacaktır.

Fastfood dükkanımda kullanılacak olan dekorasyonlar!

Fastfood bayilikleri satın aldıktan sonra teknik olarak markalar sizlere kendi işletmelerinde kullandığı dekoratif sunumları yapacaktır. Bu sebeple ekstradan herhangi bir dekoratif çözüm önerisi yaratmak mümkün değildir. Yani McDonalds markasına dayalı olarak isim hakkı satın alıyorsanız, sadece ismi kullanmak ve iç dekorasyonu farklı bir şekilde yapmak söz konusu dahi olmayacaktır! Dünya genelinde standart bir dekorasyon kullanan McDonalds ve buna benzer pek çok marka, Franchise isim hakkı satın alan kullanıcılarına bu tip katı kurallar uygulamaktan da geri kalmamaktadır.

Siz de gıda bayilikleri satın alırken mutlaka bu tür ayrıntıların tamamını gözden geçirmeli, tercihleri bu yönde yapmaya özen göstermelisiniz. İstenilen ayrıntı ve teknik bilgiler tamamlandıktan sonra ciddi bir yatırım ve gelir elde etme durumu mümkün olabilir. Geçmişten, günümüze kadar pek çok marka tarafından önemsenen bu hizmet anlayışı, artık ülke genelinde yeni işletmelerin açılmasına da aracılık ediyor.

Fast food açmak için Kosgeb destek verir mi? başlıklı bir önceki yazımızda konu hakkında faydalı bilgiler bulabilirsiniz.

Leave a Reply