Pastane dekorasyonu nasıl olmalı?

Pastane bayilikleri satın aldıktan sonra, pastane dekorasyonunuzun nasıl olacağı konusunda araştırmalar mı yapıyorsunuz? Bir tasarımın sağlanabilmesi bakımından, öncelik olarak şu ayrımın yapılması önemlidir;

  • İşletmeniz sadece ürün satışı mı sağlayacak?
  • İşletmeniz aynı zamanda servis hizmetleri de sunacak mı?

Eğer birinci maddeden yola çıkarsak, bayilik veren pastanelerden isim hakları satın aldıktan sonra kaliteli bir cam dolap satın almalı, fırın bölümünüzü kameralar yardımıyla gelen ziyaretçileriniz tarafından izlenmesi (hijyenik anlamda önemlidir) sağlanmalıdır. Ekstra olarak satın alacağınız dekorasyon ürünleriyle beraber ufak çaplı süslemeler yapılabilir.

Eğer ikinci maddeye yönelik bir hizmet sunuyorsanız bu noktada bazı aksesuarlara daha fazla önem vermelisiniz. Tente masaların olacağı bir alan oluşturulmalı, böylelikle gelen müşterilerinize kendi bünyenizde üretilen servislerin yapılması gerekmektedir. Pastane bayilikleri satın almadan evvel, işletmenizin yerini ve konumunu mutlak suretle garanti altında tutmak önemlidir. Bu sayede çok daha hitap eden ve kaliteli bir işletme algısı oluşturmak söz konusu olabilmektedir.


Ortalama ne kadar para harcarım?

Bayilik veren pastaneler kapsamında yapacağınız harcamalar genel totalde 50 bin ila 100 bin TL arasında değişim gösterebilir. Bu kullanılacak malzemeler, dükkanınızın tamiratı veya tadilat aşamaları, evraklar, Franchise isim hakları gibi birçok teknik detayı beraberinde kapsamaktadır. Sizler bir harcama ortamı yaratıp, bu alanda istenilen tutarları hesaplarsanız, dönüş olarak yapılacak getirilerde de bariz farklar olmadığını göreceksiniz!

Doğru yatırım olanaklarını sağlamak ve bu sayede bir getiri elde etmek istiyorsanız, pastane bayilikleri konularına ilişkin aceleci davranmamalı, ürünleri veya diğer malzemeleri satın alacağınız firmaların mutlaka alternatiflerini de ön planda tutmalısınız. Böylelikle harcama miktarı azalır ve sizlerin bir kıyas ortamı yaratması bakımından da bazı tavsiyeler sunulur.

Leave a Reply